Informacje udzielone akcjonariuszowi poza walnym zgromadzeniem.

Zarząd Remak-Energomontaż S.A. ("Emitent", "Spółka"), przekazuje do wiadomości odpowiedzi na pytania zadane przez akcjonariusza Otwarty Fundusz Emerytalny PZU "Złota Jesień", w oparciu o wniosek datowany na dzień 20 września 2022 roku, na podstawie art. 428 § 6 k.s.h.:

1.Pytanie oznaczone nr "1/": "W raporcie z 10 stycznia 2022 r. Remak informując o wniesieniu powództwa przez Prezesa Zarządu p. Umińskiego stwierdził, że "powództwo zawiera także wniosek ewentualny o stwierdzenie nieważności powyższej uchwały, jak również wniosek o udzielenie zabezpieczenia roszczeń objętych pozwem". Czy Remak posiada wiedzę na temat ewentualnego udzielenia zabezpieczenia przez sąd, a jeżeli tak, to kiedy spółka uzyskała o tym wiedzę i dlaczego nie został opublikowany raport bieżący? Jeżeli sąd oddalił wniosek p. Umińskiego w sprawie ustanowienia przedmiotowego zabezpieczenia, to z jaką datą zostało wydane rozstrzygnięcie sądu i dlaczego Remak nie opublikował raportu bieżącego aktualizującego informacje zawarte w raporcie z 10 stycznia br.?"

Odpowiedź: Zgodnie z informacjami powziętymi przez Spółkę, przedmiotowy wniosek

o udzielenie zabezpieczenia został oddalony, na mocy postanowienia Sądu z dnia 2 sierpnia 2022 r. Nie zachodzą przesłanki aktualizujące obowiązek raportowania w takiej sytuacji.

2.Pytanie oznaczone nr "2/": "Czy Remak otrzymał odpis pozwu złożonego przez p. Umińskiego, a jeżeli tak, to kiedy i jakie zajął stanowisko jako pozwana spółka?"

Odpowiedź: Sąd nie doręczył jeszcze Spółce odpisu przedmiotowego pozwu.

3.Pytanie oznaczone nr "3/": "Jaki jest aktualnie status Stanisława Kalarusa? Czy jest on uznawany przez Zarząd Remak za Członka Rady Nadzorczej Remak? Jaki jest skład Rady Nadzorczej Remak?

Odpowiedź: Zgodnie z przekazanymi już wcześniej wyjaśnieniami, Spółka stoi na stanowisku, iż w dniu 7 grudnia 2021 roku nie doszło do wyboru członka Rady Nadzorczej Remak-Energomontaż S.A. w osobie Pana Grzegorza Janasa, w drodze głosowania oddzielnymi grupami, a tym samym nie doszło do wygaśnięcia mandatów pozostałych członków Rady Nadzorczej Remak-Energomontaż S.A., w tym Pana Stanisława Kalarusa. W związku

z powyższym, skład rady nadzorczej jest niezmienny i obejmuje: Panią Agnieszkę Raczewską- Bieleń oraz Panów: Sebastiana Durka, Macieja Bałazińskiego, Bogdana Serwatkę, Jana Krzemińskiego i Stanisława Kalarusa.

4.Pytanie oznaczone nr "4/": "W dniu 9 czerwca 2022 roku Remak opublikował raport bieżący o powołaniu przez Radę Nadzorczą Pana Sławomira Chomiuka do pełnienia funkcji Wiceprezesa Zarządu z dniem 10 czerwca br.https://www.remak.com.pl/inwestorzy/raporty-gieldowe/raporty-biezace/983-nr192022-powolanie-wiceprezesa-zarzadu-remak-energomonta. Wnosimy o udzielenie informacji, kiedy i którzy członkowie Rady Nadzorczej Remak zostali powiadomieni o projekcie ww. uchwały, kto brał udział w głosowaniu i w jakim trybie? Czy treść uchwały została zgłoszona do rejestru przedsiębiorców KRS?."

Odpowiedź: Projekt uchwały powstał w trakcie posiedzenia Rady Nadzorczej w dniu 9 czerwca 2022 roku, o którym powiadomieni zostali wyłącznie niekwestionowani członkowie Rady Nadzorczej w osobach: Pani Agnieszki Raczewskiej- Bieleń oraz Panów: Sebastiana Durka, Macieja Bałazińskiego, Bogdana Serwatki, Jana Krzemińskiego, którzy to członkowie następnie brali udział w głosowaniu tajnym w sprawie podjęcia uchwały. Uchwała podjęta została jednogłośnie, a następnie złożona razem z odpowiednim wnioskiem do rejestru przedsiębiorców KRS.

5.Pytanie oznaczone nr "5/": "Zarząd Remak kwestionuje wybór Grzegorza Janasa w drodze głosowania grupami w dniu 7 grudnia 2021 r. W świetle powyższego wnosimy o udzielenie informacji, dlaczego Zarząd Remak nie zaskarżył uchwały w trybie art. 425 Kodeksu spółek handlowych celem stwierdzenia jej nieważności?"

Odpowiedź: Informacje stanowiące odpowiedź na powyższe pytanie zostały zawarte już w przywołanym przez akcjonariusza raporcie bieżącym nr 3/2022 z dnia 10 stycznia 2022 roku, a także w odpowiedzi na pytanie nr 1 akcjonariusza z dnia 4 stycznia 2022 roku, w związku ze złożonym w tym zakresie wnioskiem oraz w raporcie bieżącym nr 4/2022. Przedmiotowa uchwała została zaskarżona pozwem wniesionym przez Prezesa Zarządu Spółki o ustalenie nieistnienia uchwały Walnego Zgromadzenia, w którym to pozwie zawarty jest również wniosek ewentualny składany na zasadzie art. 425 k.s.h. tj. o stwierdzenie nieważności tej uchwały.

Szczegółowa podstawa prawna: § 19 ust. 1 pkt 12) rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim.


Data publikacji: 2022-10-03 16:11

Powrót

Wydział Gazownictwa Wydział Gazownictwa

Firma REMAK-ENERGOMONTAŻ S.A. rozszerza swoją działalność w sektorze gazownictwa na rynku polskim. Spółka posiada wykwalifikowaną kadrę montażowo – spawalniczą z wieloletnim doświadczeniem.

Wydział Kogeneracji  Wydział Kogeneracji 

Wychodząc naprzeciw zmieniającym się wymaganiom w zakresie wytwarzania energii oraz rosnącym potrzebom rynku, spółka REMAK-ENERGOMONTAŻ uruchomiła Wydział Kogeneracji. 

Wydział Kotłowy  Wydział Kotłowy 

Montaże, modernizacje i remonty kotłów parowych i wodnych wszystkich typów są główną dziedziną działalności naszego przedsiębiorstwa.

Wydział Rurociągów Wydział Rurociągów

Wydział Rurociągów specjalizuje się w kompleksowych usługach związanych z montażem, remontami, serwisem oraz modernizacją rurociągów i armatury.

Wydział Konstrukcyjny Wydział Konstrukcyjny

Wydział Konstrukcyjny kompleksowo realizuje nietypowe zadania inwestycyjne, wymagające opracowania projektów lub wdrożenia innowacyjnych rozwiązań, jako główny wykonawca lub w formule konsorcjów.

Wydział Maszyn Wirnikowych Wydział Maszyn Wirnikowych

Wydział Maszyn Wirnikowych świadczy swoje usługi zarówno na terenie całego kraju, jak i za granicą.

Wydział Generalnego Wykonawstwa Wydział Generalnego Wykonawstwa

REMAK-ENERGOMONTAŻ S.A. jest w stanie wybudować i wyremontować wszystkie obiekty bloku energetycznego począwszy od turbiny, kotła, elektrofiltru, instalacji odazotowania, odsiarczania, a na kominie kończąc.

Wydział Obróbki Cieplnej Wydział Obróbki Cieplnej

REMAK-ENERGOMONTAŻ S.A. oferuje swoje zasoby, wiedzę i doświadczenie klientom z sektora przemysłu energetycznego, petrochemicznego, budowlanego i nie tylko.

Wydział Eksportu Wydział Eksportu

Firma REMAK-ENERGOMONTAZ S.A. posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Dzięki profesjonalnej kadrze pracowników spółka może się podjąć realizacji praktycznie każdego zadania dla przemysłu.

Wydział Rozruchów Instalacji i Obsługi Gwarancyjnej Wydział Rozruchów Instalacji i Obsługi Gwarancyjnej

Wydział Rozruchów Instalacji i Obsługi Gwarancyjnej realizuje szeroko pojęte prace związane z uruchomieniami i optymalizacją instalacji przemysłowych.

Wydział Hydraulicznych Systemów Podnoszenia Pionowego i Transportu Wydział Hydraulicznych Systemów Podnoszenia Pionowego i Transportu

REMAK-ENERGOMONTAŻ S.A. jako jedyna firma w Polsce w pełni opanowała technologię siłowników hydraulicznych do montażu części ciśnieniowej kotłów na parametry nadkrytyczne.

Laboratorium Badań Niszczących i Nieniszczących Laboratorium Badań Niszczących i Nieniszczących

Możemy pochwalić się bardzo bogatym zapleczem technicznym i sprzętowym, a także wysoko wykwalifikowaną kadrą w zakresie spawalnictwa i kontroli jakości.